Vyztužení závitů pro kritické sestavy
Zamykací vložky KEENSERTS poskytují spolehlivé řešení, které zabrání poškození závitu ve strojírenství, přesném strojírenství a leteckých aplikacích. Tyto břitové destičky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní-nerezové oceli (1.4305 / AISI 303) a nabízejí výjimečnou odolnost a odolají opakovaným cyklům montáže a demontáže, aniž by byla ohrožena integrita závitu.
Naše nerezové KEENSERTS jsou zvláště vhodné pro použití v lehkých kovech, ocelových a litinových součástech. Kromě vyztužování slabých nebo opotřebovaných závitů slouží jako účinná a nákladově -efektivní alternativa k opravě nebo výměně poškozených závitů u dílů s vysokou hodnotou-. Na základě našich zkušeností s výrobou vložky KEENSERTS trvale zlepšují dlouhodobou-spolehlivost montáže a snižují prostoje při údržbě.
|
Typ produktu |
Tenká stěna / Heavy Duty / Solid |
Blokovací moment |
15N·m (standard AS7482) |
|
Materiál |
Nerezová ocel AISI 303 |
Teplotní odolnost |
-196 stupňů ~+538 stupně |
|
Velikost závitu |
Velikosti metrických závitů: M2 až M24 |
MOQ |
Standardní 100 KS |
|
10-32 až 1"-8, UNC / UNF |
Země původu |
Čína |
|
|
Pevnost v tahu |
Větší nebo rovno 650 MPa |
Přístav zásilky |
Přístav Shenzhen |
|
Průmyslový standard |
MIL-I-45930A, ISO 9001:2015 |
Povrchová úprava |
Přírodní povrchová úprava (pasivovaná) |
|
Environmentální standard |
RoHs, REACH |
Obal |
Balení v krabici / sáčku z PVC |
Proč nerezová ocel?
Zvýšená efektivita obrábění
Sulfidové inkluze zlepšují kontrolu utváření třísky a umožňují až o 25 % vyšší rychlosti válcování a řezání závitů (Boeing D6-17487), ideální pro velkosériovou výrobu břitových destiček Keensert® se složitými vnitřními závity.
Rozměrová přesnost
Nízká pracovní-rychlost kalení (n ≈ 0,45 vs. 0.55 pro 304) udržuje tolerance profilu závitu v rozmezí ±0,01 mm, v souladu s ASME B1.1 Třída 3B.
Cost{0}}Výhoda výkonu
Náklady na suroviny jsou o 18–22 % nižší než u nerezové oceli 316 a poskytují optimální hodnotu v -nezávažném korozivním prostředí.

Keensert{0}}specifické standardy
● MS33537 (americký vojenský standard) / NASM33537 (národní letecký standard)
● Tyto normy definují způsobilost materiálu pro klíčové-závitové vložky.
● Nerezová ocel AISI 303 je omezena na aplikace třídy 1, určené pro obecné průmyslové prostředí.
● Aplikace třídy 2 a třídy 3 pokrývající náročné provozní podmínky a použití v letectví-vyžadují-výkonnější materiály, jako je nerezová ocel AISI 316 nebo 17-4 PH, kvůli jejich vynikající odolnosti proti korozi a mechanické pevnosti.

Požadavky na nátěry a povrchovou úpravu
Aby se vyrovnala inherentní omezení odolnosti nerezové oceli AISI 303 vůči korozi, schválené povrchové úpravy zahrnují:
Pokovování kadmiem v souladu s QQ-P-416 nebo bezchromový povlak Dacromet podle ASTM D7695.
Tyto povlaky jsou určeny ke zlepšení ochrany proti korozi a zajištění dlouhodobého{0}}výkonu v náročných provozních prostředích.
Specifikace základního materiálu
ASTM A582 / A582M
Specifikace pro bezplatné{0}}obrábění tyčí z nerezové oceli, zahrnující chemické složení, mechanické vlastnosti a rozměrové tolerance pro výrobní použití.
AMS 5640
Lišta z nerezové oceli AISI 303{0}}pro letectví a kosmonautiku. Tato norma ukládá přísnější kontroly čistoty a konzistence materiálu, včetně maximálního obsahu kyslíku O₂ 0,015 % nebo méně, aby byla zajištěna stabilní výkonnost obrábění a konstrukční spolehlivost v leteckých aplikacích.
Struktura Keenserts z nerezové oceli

Samo{0}}uzamykací klíč-Zamykací závitové vložky (samočinně-uzamykací Keensert)
Samo{0}}uzamykací vložky mají stejnou základní konstrukci jako standardní uzamykací vložky- na klíče: masivní tělo vložky, obvykle vyrobené z nerezové oceli AISI 303 / EN 1.4305, se sladěnými vnějšími a vnitřními závity. Rozdíl je v tom, že do sekce vnitřního závitu byla přidána speciální funkce samozamykání-, jako je řízená deformace závitu nebo předinstalované zamykací klíče-.
Během instalace jsou pera zasunuta do boků závitu základního materiálu, čímž se vytvoří pozitivní mechanické blokování. To výrazně zlepšuje odolnost proti uvolnění a vycouvání-při vibracích nebo cyklickém namáhání, takže samosvorné vložky jsou-vhodné pro dynamické a bezpečnostní-kritické aplikace.
Standardní konfigurací materiálu je tělo vložky AISI 303 s uzamykacími klíči z nerezové oceli AISI 302. Vložky mohou být dodávány s mazáním suchým-filmem nebo se specifikovanými podmínkami mazání v souladu s průmyslovými požadavky.
Lehké/tenké-klíčové nástěnné-závitové vložky (lehké/tenké-Wall Keensert)
Lehké nebo tenké-vložky do stěny se vyznačují menším vnějším průměrem a tloušťkou stěny pro použití v prostorově-omezených konstrukcích nebo tenkých základních materiálech. Struktura zůstává pevnou vložkou s vnitřním a vnějším závitem, ale menší vnější průměr a menší záběr s vnějším závitem mají za následek nižší vytažení-a pevnost ve smyku ve srovnání s konstrukcemi pro těžké-zátěže.
Tyto břitové destičky jsou určeny pro aplikace s požadavky na střední zatížení, kde je prioritou úspora místa nebo minimální úběr materiálu. Typické rozsahy velikostí pokrývají M2 až M12 (metrické) a běžně se používají v kompaktních nebo přesných sestavách.
Doporučení aplikace
Samosvorné vložky se doporučují pro spoje, které jsou vystaveny vibracím, opakované montáži nebo údržbě- kritickým z hlediska bezpečnosti, jako jsou součásti leteckého průmyslu, tělesa čerpadel a aplikace hnacího ústrojí. Lehké nebo tenké-vložky do stěny jsou vhodné tam, kde je omezený prostor, tloušťka základního materiálu je malá a požadavky na zatížení nebo četnost údržby jsou relativně skromné.
Lehký katalogový list Keenserts z nerezové oceli
|
Číslo dílu |
Číslo dílu |
Vnitřní závit |
Vnější závit |
Délka |
Velikost vrtáku |
Klepněte na Hloubka díry |
|
KNCM2×0,4 |
KNCML2×0,4 |
M2×0.4 |
M4×0.7 |
3.00 |
3.40 |
4.0 |
|
KNCM2,5×0,45 |
KNCML 2,5×0,45 |
M2.5×0.45 |
M4.5×0.75 |
3.81 |
3.90 |
5.0 |
|
KNCM3×0,5 |
KNCML 3×0,5 |
M3×0.5 |
M3×0.8 |
4.25 |
4.40 |
5.5 |
|
KNCM4×0,7 |
KNCML 4×0,7 |
M4×0.7 |
M6×0.75 |
5.25 |
5.50 |
6.5 |
|
KNCM5×0,8 |
KNCML5×0,8 |
M5×0.8 |
M8×1.25 |
8.00 |
6.90 |
9.5 |
|
KNCM5×0,5 |
KNCML5×0,5 |
M5×0.5 |
M8×1.25 |
8.00 |
6.90 |
9.5 |
|
KNCM6×1,0 |
KNCML 6×1.0 |
M6×1.0 |
M10×1.25 |
10.00 |
8.80 |
11.5 |
|
KNCM6×0,75 |
KNCML 6×0,75 |
M6×0.75 |
M10×1.25 |
10.00 |
8.80 |
11.5 |
|
KNCM8×1,25 |
KNCML 8×1,25 |
M8×1.25 |
M12×1.25 |
12.00 |
10.80 |
13.5 |
|
KNCM8×1,0 |
KNCML 8×1.0 |
M8×1.0 |
M12×1.25 |
12.00 |
10.80 |
13.5 |
|
KNCM10×1,5 |
KNCML 10×1,5 |
M10×1.5 |
M14×1.5 |
14.00 |
12.80 |
15.5 |
|
KNCM10×1,25 |
KNCML10×1,25 |
M10×1.25 |
M14×1.5 |
14.00 |
12.80 |
15.5 |
|
KNCM12×1,75 |
KNCML 12×1,75 |
M12×1.75 |
M16×1.5 |
16.00 |
14.75 |
17.5 |
|
KNCM12×1,25 |
KNCML12×1,25 |
M12×1.25 |
M16×1.5 |
16.00 |
14.75 |
17.5 |
FAQ
1. Otázka: Jaké jsou hlavní výhody nerezových Keensertů v korozivním prostředí?
Odpověď: Nerezová ocel Keenserts, běžně vyráběná z nerezové oceli řady 300- nebo 17-4 PH, poskytuje silnou odolnost vůči korozi způsobené vlhkostí, chemikáliemi a působením solí. Ve srovnání s vložkami z uhlíkové oceli nabízejí výrazně delší životnost v námořních, chemických a potravinářských aplikacích. Integrované mechanické uzamykací klíče zabraňují uvolnění bez nutnosti potahování, což snižuje nároky na údržbu a přepracování v průběhu času.
2. Otázka: Jaké instalační postupy jsou zásadní pro zajištění spolehlivého výkonu?
Odpověď: Instalace vyžaduje kontrolované vrtání (typická tolerance otvoru ±0,05 mm), správné závitování základního materiálu a zalisování vložky pomocí speciálního nástroje doporučeným utahovacím momentem (například 15–20 Nm pro M6). Vzhledem k tvrdosti nerezové oceli se doporučuje lehké mazání, aby se minimalizovalo tření a teplo. Je třeba se vyhnout nadměrnému{6}}utahování, protože nesprávná instalace je primární příčinou předčasného selhání vložky.
3. Otázka: Které základní materiály jsou vhodné pro nerezové Keenserts?
Odpověď: Nerezová ocel Keenserts se dobře hodí pro měkčí materiály, jako jsou slitiny hliníku (např. . 6061-T6), slitiny hořčíku, technické plasty a kompozitní lamináty. V těchto materiálech konstrukce mechanického zamykání obvykle poskytuje dvojnásobnou až trojnásobnou pevnost-vytažení standardního závitu se závitem při zachování stability při vibracích a tepelných cyklech. Křehké materiály mohou vyžadovat další hodnocení.
4. Otázka: Jak samo-samouzamykací design zlepšuje výkon ve srovnání se standardními vložkami?
Odpověď: Uzamykací struktura klíče- vytváří pozitivní mechanický zámek mezi vložkou a základním materiálem. Při vibračních zkouškách vykazuje tato konstrukce podstatně nižší riziko uvolnění než běžné závitové vložky. Udržení točivého momentu zůstává stabilní v širokém rozsahu teplot (přibližně –50 stupňů až 300 stupňů), takže je vhodný pro aplikace s vysokými-vibracemi, jako je letecký a kosmický průmysl a montáže elektrických vozidel.
5. Otázka: Jak se ověřuje odolnost proti korozi a které normy jsou splněny?
Odpověď: Nerezové oceli Keenserts vyrobené z jakostí, jako je 316L, jsou kvalifikovány prostřednictvím testování solnou mlhou ASTM B117, obvykle přesahující 1 000 hodin bez červené rzi. Vyhovují třídám mechanických vlastností ISO 3506-1 a splňují požadavky RoHS a REACH. V prostředích bohatých na chloridy nabízí 316L vyšší spolehlivost než 304 a výběr materiálu by měl být založen na skutečných provozních podmínkách.
Populární Tagy: nerezové keenserts, Čína nerezové keenserts výrobci, dodavatelé, továrna
